| AlexSamp32 a întrebat:

Are ceva dacă îmi încarc telefonul cu un încărcător de Huawei.
Am iPhone 5s.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Așa da. Poți să incarci linistit. Insă incarcatorul original da mai mulți amperi si ar trebui sa mearga mai rapid ca altul ce nu e fabricat de Apple. Posibil sa ai bateria cu probleme. Ca sa incarci... fara probleme. Nu afecteaza.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Si ai reușit?

| gelu1970 a răspuns:

Și cum ai de gând să o faci?

| AlexSamp32 explică (pentru gelu1970):

Simplu.Iau încărcătorul și schimb USB-ul cu cel Lightning

| gelu1970 a răspuns (pentru AlexSamp32):

Așa da. Poți să incarci linistit. Insă incarcatorul original da mai mulți amperi si ar trebui sa mearga mai rapid ca altul ce nu e fabricat de Apple. Posibil sa ai bateria cu probleme. Ca sa incarci... fara probleme. Nu afecteaza.

| Raducons a răspuns:

Daca se potriveste mufa de conectare merge si eu imi incarc Samsungul cu unul de Lenovo si nu s-a intamplat nimic

| BlackOldSun a răspuns:

In principiu ar trebui sa mearga daca cel de Apple e cu conector USB-A generic pe incarcator, pur si simplu il conectezi pe al tau de Huawei daca e micro usb la celalt capat sau usb 3-c nu conteaza, numai ca cel de Apple sa fie bun ca si curent (amperaj) o baterie peste 2800mAh ar fi bine sa o incarci cu un incarcator de 2A