| Schneider_Adi_1999 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă îmi incarc telefonul cu un încărcător de 2A? (el are în încărcător de 1A)

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti arde ceva in telefon, deoarece trebuie sa il incarci cu alimentatorul lui original, nu cu ce ai tu acum. Te duci cu vechiul incarcator si cumperi unul exact ca cel vechi, daca nu ai incarcatorul vechi, te uiti pe modelul telefonului, si cauti la originale, au ei acolo tot ce vrei, de la folie de sticlă pana la baterii huse incarcatoare pentru toate telefoanele, mergi cu telefonul ca sa il probeze incarcatorul, sa fie compatibil la mufă sa vezi ca incarcă. Ce marca de telefon ai?

| Schneider_Adi_1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cubot rainbow 2, am încărcătorul lui original si merge că am telefonul doar de o săptămână dar se încarcă greu si am vrut sa stiu daca sa il încarc sau nu cu în încărcător mai puternic (nu am făcut o)

| Schneider_Adi_1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cubot rainbow 2, am vrut să știu înainte să încerc
Mulțumesc