| DabiJaWL a întrebat:

Salut TPU
Azi am fost la un prieten acasa si nu mai aveam multa baterie la telefon, vreo 25-28%. La un moment dat cand am vrut sa-mi fac o poza, aveam 10% baterie la telefon si s-a oprit dintr-o data. De la ce credeti ca s-a oprit asa dintr-o data, avand in vedere faptul ca mai aveam 10% baterie

Răspuns Câştigător
| limbricu a răspuns:

Poate a fost o mica,,cadere'" a bateriei,se mai intampla cand acumulatorul nu este racit, pentru racirea acumulatorului iti recomand aplicatia clean master, ea iti va da o atentionare cand acumulatorul/procesorul este incalzit, chiar si atunci cand zice,, Procesorul este putin fierbinte" Trebuie sa il racesti. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Se intampla, mai ales daca telefonul e o chinezarie gen Allview sau E-boda. Ce telefon e? Solutia e sa-l incarci zilnic ca sa nu patesti chestia asta.

| xXVranceaXx a răspuns (pentru andreia67):

Nu mai zii ca e o chinezarie Allview, un prieten de al meu are Allview si nu se descarca rapid.

| DabiJaWL explică (pentru andreia67):

Htc Desire 820

andreia67
| andreia67 a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Nu am spus ca se descarca rapid ci ca afiseaza aiurea gradul de incarcare si se inchide din senin dupa ce cu un minut inainte iti arata 10-15% incarcare.

| Bora_Sebastian_1993 a răspuns:

Salut,
Se mai intampla de la frig sa scada puterea bateriei.
Eu zic sa il pui la incarcat si sa il lasi sa se incalzeasca.
Dupa ce l-ai incarcat la maxim sa il descraci la maxim si va revenii la normal.

| limbricu a răspuns:

Am patit si eu acelasi, lucru, apoi nu s-a mai deschis deloc, poate fi defecta bateria

| DabiJaWL explică (pentru limbricu):

La mine s-a deschis, doar ca s-a inchis brusc, am un Htc Desire 820

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la frigul de afara s-a oprit.