| Levelstar a întrebat:

Azi mi-am zgariat telefonul pe spate ( iphone 4). Eu am folie de protectie si pe spate si pe fata. Spuneti-mi si mie daca folia a protejat telefonul.

P.S zgarietura este de 4 cm si putin adanca!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Folia de protectie e pentru "rosăturile" cauzate de "plimbarea" pe masa haine/geanta etc. Exista posibilitatea ca zgarietura sa nu fi ajuns la carcasa ea fiind destul de groasa/rezistenta.

Asta se poate observa numai indepartand folia dar ATENTIE ca ea nu mai poate fi refolosita.Recomand cumpararea altei folii in prealabil. thumbs up

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Încearcă se dezlipești puțin folia să vezi dacă telefonul este zgâriat.

| Public22 a răspuns:

Telefonul nu are nimic, da-i folia jos si ai sa vezi.

| nutuxcristian a răspuns:

Depinde de pretul foliei. Daca este o folie peste 15RON sansele sunt minime ca sa se fi zgariat telefonul.

| Mhaa_Yo_Aly_1999 a răspuns:

Ia folia de pe spate si vezi daca este zgariat!