| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tpu.Cand va aparea urmatorul Iphone?

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Cred ca prin Septembrie-Octombrie, cam atunci lanseaza Apple toate produsele noi.

| Vladii a răspuns:

Pe la sfarsitul anului curent.

| Takatsuki a răspuns:

Potrivit unor surse citate de theinquirer.net, Apple va lansa iPhone 7 în luna septembrie a acestui an. Preţurile estimative pentru noul model ar putea fi de 539 lire sterline - varianta de 16 GB, 619 lire sterline - 64 GB şi 699 lire sterline - 128 GB.

Dacă Apple va opta pentru un iPhone 7 Plus cu ecran mai mare, preţurile s-ar putea situa între 619 şi 789 lire sterline. Ţinând cont de ciclul tipic de doi ani al Apple, designul iPhone 7 nu va fi mult diferit de cel al predecesoarelor iPhone 6 şi iPhone 6 Plus, scrie theinquirer.net.

Smartphone-ul va avea carcasa din aluminiu şi va fi disponibil în culorile alb, gri şi auriu. Potrivit unor informaţii, Apple ar putea alege un ecran din safir pentru noua generaţie iPhone.

În privinţa diagonalei ecranului, Apple va oscila între 4, 7 inci şi 5, 5 inci. Totodată, noul terminal ar putea fi dotat cu sistemul de operare iOS 9. Potrivit lui John Gruber, de la Daring Fireball, următorul iPhone va avea cea mai bună cameră foto de până acum, cu un senzor Sony Exmoor RS de 21 megapixeli. O altă informaţie sugerează că Apple ar urma să ofere funcţia de încărcare wireless pentru noul iPhone 7.

In ceea ce priveste iPhone 7, zvonurile spun ca va avea o camera principala de 21MP si acelasi tip de display de la Foxonn ca iPhone 6S. Informatiile despre faptul ca Foxonn produce display din cristale de safir pentru iPhone 7 au aparut la putin timp dupa ce GT Advanced Technologies, cei care trebuiau sa produca acest tip de display, si-au declarat falimentul. De asemenea, iPhone 7 va avea un cip quad-core A8 si va avea spatiu intern de stocare de 256 GB.

Sper că te-am ajutat, fundă?