| Den1470 a întrebat:

care dintre Nokia Lumia 635 si Allview P5 Quad ii mai bun, si de ce?

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Salut,in pimul rand, Nokia Lumia are Windows care merge mai repede pe net decat android..se incarca mai repede, pe youtube de ex, etc(mai ales ca Lumia 635 are si Cat 3)..al doiea lucru, daca vrei o experienta mai buna la net, te rezolva Lumia, are 4G..la memorie interna, Lumia are iarasi avantaj, avand 8 GB inclusi, Allview avand 4 GB.dar la RAM, Allview are 1 GB, pe cand Nokia 512 MB.ei, acum a venit si randul lui Allview p5 sa fie mai bun..ma refer la camera si la procesor..Lumia are 5 MP, iar Allview 8 MP.dar nu prea le face clare chiar daca are camera mare..in fine, Allviewuri-le nu prea sunt facute pentru foto..la procesor, p5 e mai bun, emai complex si tine mai mult bateria..deci,daca vrei telefon pentru net, foto si memorie interna mai mare si aplicatii multe, Nokia Lumia 635 e perfect. daca vrei telefon pentru jocuri si o durata mai lunga a bateriei, Allview p5 e mai bun..nu zic ca Lumia 635 nu ruleaza jocui bine, dar cred ca e mai bun p5..pa pa si succes!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nokia Lumia 635
Are camera mai buna, arata mai frumos, aplicatii mai multe si mai bune.

| H50 a răspuns:

Sunt telefoane cu sisteme de operare diferite. Nokia opereacu cu windows, pe cand Allview opereaza cu robotel (android), deci practic nu le poti compara, poti alege in functie de ce sistem iti place mai mult. Eu as opta pe Allviewwinking. Parerea mea big grin