| xGamerZ212 a întrebat:

cat mi-ar lua la un service sa decodez un j3 2017 blocat pe Vodafone Romania?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

De mai bine de doi ani in Uniunea Europeană nu se mai vând telefoane codate. E ilegal.
Tu ai obligația sa platești telefonul, iar compania are obligația să il vândă liber ca să il folosești in orice rețea vrei.
Dacă refuză să iți dea codul de deblocare ii poți da in judecată in cazul in care ți-au vândut telefonul codat.

| TheMusicBoy a răspuns:

Dar j3-ul nu e dual sim?

| xGamerZ212 explică (pentru TheMusicBoy):

Nu este

| TheMusicBoy a răspuns (pentru xGamerZ212):

Ba da este. Mama mea are J3 2017! Si este dual sim

| xGamerZ212 explică (pentru TheMusicBoy):

Trebuie sa fie duos, al meu nu este duos.

| TheMusicBoy a răspuns:

Dar de obicei o decodare costa 100 de lei( 1 milion in lei vechi)