| Nycku1999 a întrebat:

Ce se intampla daca instalez un firmware luat de pe Sammobile.com, pe reteaua Vodafone pe care sunt eu dar din Spania nu Romania? Se intampla ceva cu telefonul?

8 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Depinde de firmware. Daca acel firmware e blocat pe reteaua din Spania, ti se blocheaza pe reteua din Spania. Daca e un firmware "la liber" nu patesti nimic.

| Nycku1999 explică (pentru Ionait):

Cum imi dau seama daca este liber?

| Ionait a răspuns (pentru Nycku1999):

Daca la tara scrie Spain - FOP e liber.
FOP = Free Of Provider

| Nycku1999 explică (pentru Ionait):

Scrie : Spain (Vodafone) Ce fel este?

| Ionait a răspuns (pentru Nycku1999):

Codat pe Vodafone, dar pe Vodafone Spania, nu Vodafone Romania. Nu vei putea folosi SIM-ul Vodafone Romania.

| Nycku1999 explică (pentru Ionait):

Nu ai vreun link bu nde download pentru versiunea S7580XXUAMK5 pentru Trend Plus de Vodafone RO?

| Nycku1999 explică (pentru Ionait):

Mersi mult, iti dau funda!