| anymous a întrebat:

ce telefon mi-ați zice să-mi iau dintre Huawei p10 lite sau Huawei Honor 9 lite (dacă vreti să-mi recomandați alte telefoane nu ma intereseaza)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Sunt oarecum asemanatoare, Honor 9 lite e mai nou, vine din fabrica cu Oreo, procesor mai puternic, are ecran mai mare si rezolutie mai mare.
INSA are un mic dezavantaj. Avand bateria la fel de mare ca si P10 lite, va trebui sa il incarci ceva mai des. (nu e diferenta mare totusi nici intre ecrane, nici intre rezolutii)

Camera (/camerele) foto nu exceleaza la niciunul, dar in pretul asta rar gasesti telefon cu o camera performanta.

Eu as alege Honor 9 lite, datorita ecranului mai mare.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Am in casa un p10 lite si merge impecabil. Acum 2 luni am cumparat un xiaomi Mi A 1 si calitate preț depașește p10 lite. Ma refer la mi A1 de 64 gb. Il gasesti la vreo 800 lei e e mag si mai ieftin pe Amazon si Ebay.

| TheRealFantasy a răspuns:

Honor 9 Lite, cel putin pe asta as merge eu... camera duala isi spune cuvantul, poti face bokeh/blur mai usor si mai bine de mii de ori. functiile celelalte care sunt mai superioare nu prea le vei simti asa mult si aici ma refer la procesor si Android 8 (oreo).
Poate doar ecranul, daca ai o problema cu asta atunci clar ambele telefoane merita pentru pretul lor, sunt apropiate oricum, sunt alegeri bune indiferent. happy

| YO8CDQ a răspuns:

Vad ca ai un fix de care nu poti sa te desprinzi. Banuiesc ca te limiteaza banii. parerea mea este sa te orientezi spre Samsung

| anymous explică (pentru YO8CDQ):

Am deja un j7 și nu ma prea incanta și vreau sa ma mut pe Huawei sa vad daca imi place mai mult și daca vreau pot să-mi iau și iPhone x dar nu ma atrage