Întrebare recomandată | Assu53 a întrebat:

big grin are careva vreo idee daca aplicatiile pe android anti tantari functioneaza? am gasit o aplicatie unde aveai diverse frecvente, cea mai mica parca era de 12kHz si cea mai mare de 22kHz, care este frecventa potrivita impotriva tantarilor, asta daca si functioneaza asa ceva happy sau un nume de aplicatii care chiar au functionat, Multumesc, dau funda celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu functioneaza nici o aplicatie corespunzator, am testat in jur de 10.Am cumparat si 2 aparate speciale care emit ultrasunete care se alimenteaza de la priza si nici alea nu sunt bune de nimic.Singurul eficient ramane spray-ul sau o lampa cu lumina ultravioleta (una este in jur de 40 lei)

| Assu53 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam eu ca nu prea are cum sa functioneze o aplicatie impotriva tantarilor laughing) o sa incerc aplicatia la peste 20 kHz pe caini sa vad daca ii enerveaza, pentru ca un caine aude o frecventa de peste 20kHz poate o fi buna impotriva cainilor vabagonzi big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Assu53):

Pentru caini exista un mic aparat cu ultrasunete.Se gaseste la magazinele gen 3, 8 lei si e chinezesc. Am si eu si e foarte eficient dar numai la maidanezi si costa in jur de 30 lei.

4 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Functioneaza

| Fresh a răspuns:

Da functioneaza ^^