| anonim_4396 a întrebat:

de curand am cumparat un telefon zte kis plus sau cosmote smart play si alplicatiile ocupa multa memorie, chiar daca am incercat sa le ut pe card(ce as putea face) dau funda!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi face altceva decât să le muţi pe cardul de memorie.

Telefonul aşa este setat : să instaleze aplicaţiile/jocurile AUTOMAT în memoria internă.

După ce le instalezi pe telefon POŢI folosi aplicaţia App 2 SD ( app manager ), pe care o poţi descărca de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie POŢI muta celelalte aplicaţii pe cardul de memorie ( SD card ).

Această aplicaţie verifică automat fiecare aplicaţie, imediat după instalare, şi cu aceasta le poţi muta pe cardul de memorie - astfel eliberezi o parte din memoria internă.

Toate cele bune.

| kewo a răspuns:

Nu se poate, am incercat si eu, am fos si la niste oameni de la IT si nu se poate. nu am ce face. ai cumva caracterizarea lui neghinit de barbu stefanescu de la vrancea?