| Doru_4231 a întrebat:

de curand mi-am cumparat un telefon HTC wildfire si cand instalez un apk mi se restarteaza telefonul.
Are careva niste idei?

1 răspuns:
| Gabytzu25 a răspuns:

Revenire la setarile din fabrica, si daca tot persista cauta un tutorial pentru ai schimba ROM-ul. Daca aplicatia.apk este luata din alte locatii posibil sa fie virusta. Totusi fa un backup si da-i o revenire la setarile din fabrica. La mine a functionat asta de multe ori, dar a trebuit sa ii schimb si versiuna de android. De la Froyo am ajuns la Gingerbread prin niste tutoriale foarte simple. Succes