| Jukaaa25 a întrebat:

Salut, TPU

Detin un laptop Acer aspire E1 531 negru, si mi s-a crapat in partea stanga jos a carcasei, in zona locului unde intra incarcatorul, marog, si urmeaza sa mi se desfaca toata carcasa de jos, cam cat m-ar costa sa inlocuiesc carcasa cu una noua? cu totul ( piesa si reparatia). Apropo, sunt din Cluj.

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Nu stiu sa-ti estimez pretul carcasei (probabil s-ar invarti la maxim 150-200 lei) dar daca as avea asa ceva la mine la munca, manopera ar costa in jur de 80 lei. Deci n-ar trebui sa sara de 300 lei toata afacerea