| Denis15 a întrebat:

Maine imi voi cumpara un telefon si nu stiu ce sa-mi iau, Samsung Galaxy S5 sau Lg G3? Astept parerile voastre.Vreau un raspuns complex. Funda celui mai explicativ raspuns!
p.s:voi lua doar unul dintre cele doua, sa nu-mi recomandati altul ca nu-l iau!

Răspuns Câştigător
| alexpahar a răspuns:

Pe LG G3.

8 răspunsuri:
| alexpahar a răspuns:

Uite aici:
-Samsung Galaxy S5 http://www.youtube.com/......ttp?/watch
-LG G3 http://www.youtube.com/......ttp?/watch
PS.Daca nu ai chef sa te uiti da doar la sfarsitul videoclipului sa vezi notele pe care le-au obtinut.

| alexpahar a răspuns (pentru alexpahar):

Scuze am uitat virgula

| Denis15 explică (pentru alexpahar):

Tu pe ce ai merge?

| alexpahar a răspuns (pentru Denis15):

Pe LG G3.

| galma a răspuns:

In unele aspecte G3este peste s5, si anume:
-ecran 5.5 fata de 5.1
-rezolutie 1440p vs 1080p
-memorie RAM:3GB vs 2GB
-baterie:3000 mAh vs 2.800
Dar, situatia este aceeasi si pentru s5:
-este mai compact, mai usor
-contrastul culorilor sunt mai bune
-camera este de 16 fata cea de 13 a G3ului
-senzorul camerei este mai bun
-USB :V3.0 fata de V 2.0
este greu de comparat aceste telefoane, aman2 fiind bune.
Nu am o parere foarte buna despre LG, dar de data asta au facut o treaba excelenta..In schimb, S5 nu se deosebeste foarte mult de s4..Si totusi, eu una as merge pe s5, fiind adepta telefoanelor de un ecran de 5:5.1 inch, si fliabilitatii, dar si aplicatiilor atractive care se gasesc decat pe samsunguri S3, 4, 5...Acum este la decizia ta.

| StupiDog a răspuns:

Eu as merge pe LG g3laughing am s5 si nu mi-am putut permite LG g3
ideea e ca: display"ul de pe LG G3 utilizeaza cel mai mare procentaj din suprafata telefonului asta inseamna ca este FOARTE compact tinand cont de dimensiunea ecranului iar pe langa asta
LG ul nu are atatia senzori inutili, are tehnologii noi care nu or mai aparut pe telefoane pana acuma
DAR daca te intereseaza senzorii. cum ar fi senzorul de amprenta de pe s5 atunci e ce'a mai buna solutie
Vreau sa spun ca toti senzorii se vor ridica la asteptarile tale (in afara de cel de amprenta care trebuie sa te "Antrenezi cu el " laughing )

| Denis15 explică (pentru StupiDog):

Multumesc de raspuns, in final voi merge pe LG G3!

| Constantin_Andreea_1998 a răspuns:

Eu iti recomand Samsung Galaxy S5 pentru. ca si mama are si merge foarte bine. Are multe aplicatii, dar si modelul e dragut.
Funda? puppy dog eyes

| Denis15 explică (pentru Constantin_Andreea_1998):

Eu as merge pe g3, mai astept pareri.