| Username0880 a întrebat:

Mi-am cumparat in 2014 un iphone 5s din Orange. un var de al meau mi-a dat contul lui de iCloud. iaracum nu mai stie nici el si nici eu contul.Cu alte cuvinte l-am blocat in iCloud. Daca il duc la Orange, ei ar putea sa faca ceva? Am contractul de pe telefon garantia bonul etc. HELP

3 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Nu, Un Iphone blocat in Icloud nu poate fi deblocat decat cu parola acelui cont de Icloud. Poti sa merg cu el si la AppleStore ca n-au ce sa-i faca.
Nu poate fi resetat din fabrica, sau mai stiu eu ce alte prostii ca la Android. Incearca sa ii dai "recover password", asta in cazul in care mai sti mail-ul.

| Username0880 explică:

Da stiu tot contul ID si parola dar contul a expirat si trebuie reinoit numai ca prietenul varului meu care a facut contul numai stie nimic despre cont.

| Sellak a răspuns (pentru Username0880):

Nu prea are logica ce spui acolo. Daca sti Mail-ul si parola care e problema atunci?