| LoL a întrebat:

Am un IPhone 4 nou. E din Spania.Si nu e configurat. Merge deschis? Ce ar trebui sa fac ca sa-l deschid(fara cartela SIM)? Trebuie sa merg la Orange store ca sa-mi-l configureze si sa-mi dea cartela speciala pentru el? Spuneti-mi va rog ce trebuie facut ca sa mearga ca habar n-am sa umblu cu el.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara cartela sim nu merge si trebuie sa-l deblochezi la magazin (nu la Orange ca ei nu se ocupa).

| LeUsername a răspuns:

Instaleaza itunes de aici http://www.apple.com/itunes/
conecteaza iphone-ul la calculator dupa ce ai instalat (e foarte simplu)
Introdu data, ora, limba, sau ce iti mai cere pe iphone si il poti folosi fara sim

pentru a putea sa suni pe cineva sau sa primesti apeluri iti trebuie un sim special, la Orange iti pot modifica sim-ul tau vechi sau poti sa ceri sim de iphone cand iti iei abonament nou

| LoL explică (pentru LeUsername):

Tu nu ai citit ce am intrebat?