| ANONIMVGB a întrebat:

Mi-am luat un telefon la abonament, de la telekom acum 2 luni, si as vrea sa renunț la el. Ce trebuie sa fac? Am plătit factura la zi, trebuie sa dau si telefonul inapoi? Sau ce trebuie sa fac, Va rog frumos să ma ajutați.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa returnezi telefonul in buna stare cu toate anexele si sa platesti ultima luna de abonament. Atentie! Poti sa afli pretul telefonului si sa le spui ca-l platesti dar sa nu accepti sa platesti diferite despagubiri inventate de ei. Daca nu, ia legatura cu ANPC (protectia consumatorului). Mai citeste si aici: http://ithot.ro/reziliere-contract-cu-telekom-romania/