| Gaming_Sishu_1996 a întrebat:

Mi-am pierdut telefonul aseara, avea bateria incarcata si functia de localizare activata, cat si internet.

Cum as putea sa il gasesc? Avand in vedere ca nu i-am instalat nici o aplicatie care sa ma ajute in situatia asta, cum ar fi find my phone sau ceva de genul.

Singurele aplicatii pe care le are sunt : Instagram, Facebook, Brainly.

Acum, intrebarea, cum as putea sa gasesc telefonul daca are functia de localizare activata? As putea sa ma folosesc de aplicatiile pe care le am instalate? Thanks!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, daca mai ti minte mail-ul si parola de la contul de Google. Intri de pc si mergi aici:
https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone?hl=ro

3 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

Cum ai reusit sa il pierzi?

| Gaming_Sishu_1996 explică (pentru AgentTorque):

L-am imprumutat unui prieten cand am fost afara, gen a zis sa il las cu el sa asculte muzica, si eu am fost acasa sa mananc, a durat maxim 20 de minute si cand m-am intors era mort de beat si a spus ca nu e la el telefonul...
Chestia-i ca vreau doar sa aflu daca merge localizat, avand in vedere ca aveam locatia activata, si baterie, internet.

| Benn12 a răspuns:

Ai un alt telefon? (Tatalui Tai, Mamei Tale, etc)
Ca asa instalezi Find My Phone facut de Google si îți scrii emailul si parola care il aveai si pe Telefon si astepti. Iti arata unde este, pot sa il blochezi, sa ii pui parola, sa ii stergi datele. Dar n-a, e greu sa găsești un telefon. Dar tu esti norocos : Locatie activata, Internet activat, Baterie aproape full.