| IonutCiobanescu a întrebat:

mi am schimbat bateria la s6 edge, vreau sa stiu, daca, are ceva daca il incarc fara incarcatorul original deoarece nu-l mai am, imi incarc regulat, nu ma joc pe el cand e la incarcat, dar am observat, stiti ca dupa ce-l bag la incarcat pe ecranul blocat apare acolo in cat timp se termina bateria de incarcat, prima data cand il bag arata 5 ore, daca-l deconectez si-l bag inapoi imi arata 2 ore si 48 min, imi deterioreaza bateria daca nu e original?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

N-are nici pe naiba.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu are nimic...probabil telefonul tau ii virusat

| xGamerZ212 a răspuns:

Depinde și de amperaj, daca il are la fel ca cel de la încărcătorul original nu are nimic

| IonutCiobanescu explică (pentru xGamerZ212):

Nu stiu ce amperaj avea cel original, atata stiu, daca vine din cutie si incarca e bun laughing

| xGamerZ212 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Cel original are in jur de 5v si 2mah, daca are la fel e ok, daca are mai putin se încarcă mai greu dar daca are mai mare e problemă pentru ca nu suporta fast charger

| IonutCiobanescu explică (pentru xGamerZ212):

Are 5.3v si 2.0 A scrie pe el

| xGamerZ212 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Perfect, n ai nicio problemă.