| IonutPetre12 a întrebat:

O sa mi cumpăr un teleofn nou zilele astea.Eu ma gândeam la a70.Dar e mai bun un xiaomi mi9.Acum vreau sa mi spuneti ce părere aveți de xiaomi. Unele persoanele spun ca e bun dar am auzit ca unora li s-a stricat în 2 luni telefonul. vreau sa ma tina minim 2 3 ani.

44 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Am rude si prieteni care au si merg bine. Sunt smooth, au ecranele mari si fac poze misto. Nu am auzis sa se strice. Mai de graba se strica Huawei care se incalzeste daca stai oleaca pe Facebook

| Speranta12 a răspuns:

Eu atat iti zic ca Samsungurile au slot de card microSD si altele nu au. Iar daca ai date pe un card, ti-ai luat teapa cu xiaomi laughing

| sierra1 a răspuns:

Uită-te și tu p-aici, o chinezărie vs. Samsung. Ultimul bate (inclusiv la preț)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9507&idPhone2=9646

| florin926481f a răspuns:

Ia ti a70
Xiaomi cam intr-un an o sa inceapa sa se mai blocheze, sa mearga greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand sa aștepți sau sa-ti cumperi mi 9T, e mai nou si are bateria mai mare uite aici review: https://youtu.be/qhhwEWZJML8
Apropo, eu am un Redmi 6a (care costa 120 euro) de un an si nu mi s-a stricat.

| alexalx1234 a răspuns:

Eu am Pocophone F1 din aprilie anul acesta si se misca perfect ca in prima zi. Bateria tine foarte bine si nu se incinge. Dupa părerea mea mai bine iti iei Mi 9. Este mult mai bun ca A70. Probabil ca multi care spun aici ca Xiaomi nu este bun, nu au avut in viata lor un telefon Xiaomi si sunt fani infocati Samsung sau Apple. Mi 9 are deja Android 10 in teste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Nu as fi atat de sigur, la mine in familie sunt 2 telefoane xiaomi al meu si al mamei mele, toate două au, așa ca gura mică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru florin926481f):

Ai testat un flagship Xiaomi până acum? Depinde ce model, xiaomi in ultimii ani sa dezvlotat foarte mult. Eu am redmi 6a (120 eur) si nici o franere timp de un an de gand il am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Da pentru ca acel xiaomi e vechi de un an, testeata nou mi9T, mi9T il bate. snapdragon 730 vs 630...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Adv

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

GRESIT. Xiaomi NU are slot de card microSD, mai informeaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Ei bine telefonul meu are (e lansat in 2018)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Si carei chiestia? Daca camera frontală ar fi la fel ca la el, si ar avea sd 730 atunci ar fi cu min 200 euro mai scump, iar daca nu te impaca asta xiaomi va lansa telefoane sa bată concurența la fel ca in fiecare an, a da si sa nu uitam ca el s-a lansat acum o lună ceia ce înseamnă ca in timp va scade cu vreo 50 euro deci da... Cat costa a70 dupa prima luna de lansare si cat xiaomi? Ok gata ca e prea de tot, dar xiaomi a fost mereu best value si tu nu poți nega asta, insa fiecare cu parerea lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

A stai ma... Ca este si mi9t pro... Ce stăm la varianta de bază, ia cautăl

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Speranta12):

Omule vorbesti ca un rahat fara sa sti.Cum dracu sa spui ca Xiaomi nu are MicroSD, esti fumat?

Multe modele au, ca sunt unele care nu au si asta este adevarat, dar la fel de bine sunt si telefoane Samsung care nu au

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

laughing)))

Lol ba tu nu vezi ca MI 9 este peste A70 LA EVEFTIV ORICE laughing

CHIAR TOT laughing

| Ineys a răspuns:

Pentru ce vrei sa-ti iei telefonul?
Amandoua o sa te tina 2-3 ani pentru wapp, messenger, Facebook, etc.
Daca vrei gaming, deja nu merge treaba.
Bine, telefoane de buget, gaming de buget, stii cum se zice.

| gelu1970 a răspuns:

Compari un mi9 cu o castană de a70?
Dedică o oră lui Google și vezi caracteristicile celor două telefoane, opinii, etc.

| Speranta12 a răspuns (pentru Bogdan70001):

LOL BA TU NU VEZI CA MI 9 NU ARE SLOT PENTRU SD CARD? =))

https://www.pcgarage.ro/......ano-black/

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

E clar că ai un jeg de chinezărie și d-aia nu vezi evidența/cifrele

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Asa o fi.
Mi 9 Gorila Glass 5 / a70 Gorila Glass 3, mda cred ca nu vad bine

Mi 9 403 ppi / a70 393 ppi
Mi 9 Snapdragon 730 / a70 Snapdragon 675
Mi 9 Adreno 618 / a7- Adreno 612
Mi 9 48 MP, f/1.8 / a70 32 MP, f/1.7
Mi 9 300 EUR / a70 330 EUR
(Am ignorat aspectele care erau la fel ca A70 nu era la absolut nimic mai un)

Oricum te iert, dupa modul de gandire imi dau seama ca esti un taran si nu prea ai fost la scoala ca sa vezi care numar este mai mare

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Speranta12):

Ca si in celalalt caz imi arati ca nu sti sa citesti

Am spus ca sunt modele care au si modele care nu.LA fel ca la orice brand.Nu exista brand unde toate device-urile sa aiba MicroSD

| Speranta12 a răspuns (pentru Bogdan70001):

De ce te-nvarti in jurul cozii cu modele care au si care n-au? laughing Noi aici vorbeam clar de modelul Mi 9, care nu are. Asta era subiectul discutiei laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Speranta12):

Ba nu, tu ai spus ca Xioami (adica niciun model) nu are MicroSD
"Iar daca ai date pe un card, ti-ai luat teapa cu xiaomi laughing" daca vrei da mai sus sa recitesti.winking

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

" Bogdan70001 a răspuns; esti un taran si nu prea ai fost la scoala"

inteligentule, interplanetarule, geniule deci ai un jeg de chinezărie pe post de telefon, corect?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" | Radu2018 a răspuns; fiecare cu parerea lui!"

absolut de acord

| Speranta12 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Pai da frate si-ar lua teapa cu Xiaomi oricum si mai ales ca majoritatea nu au SD si mai ales ala de-l vrea ea sa-l cumpere. Asa ca ce tot te-nvarti in jurul cozii. N-are, n-are, asta e laughing

| anonimg a răspuns:

Ti-ai luat vreodata haine sh care au fost mai bune decat altele noi? Cam asa stau lucrurile si cu Xiaomi. Unii nu-si iau Xiaomi ca ar rude prietenii, cunoscutii de ei. Dar daca si-ar lua Xiaomi, ar vedea ca "cine rade la urma rade mai bine".
Si cine vrea poze mai bune, sa-si i-a un aparat de fotografiat; si sa-si faca si studio. Si pozele facute sa le ia cu el si in mormant, ca sa aiba cu ce sa laude, si nici sa nu se plictiseasca acolo.

De un 1, 3 ani am un Xiaomi Redmi Note 5 si n-am treaba cu el. Nu este o chinezarie din aceea ieftina, ci o chinezarie ceva mai buna. :) Mi-a venit cu husa care este buna si acum. Dar numai pe net se gasesc astfel de accesorii, si nu stiu de ce nu si in magazinele din oras.
La poze nu este prea bun; dar cica poti sa fotografiezi Luna cu un MI9. Nu se incalzeste, si nu consuma bateria fara rost.
Dar m-ar incanta un Asus Zenfone 6 ZS630KL:
https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6_zs630kl-9698.php

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Fata de tine da, iti sunt net superior