| Mirela195 a întrebat:

Bună ziua! Am un telefon Samsung Galaxy A14! Acum câteva zile l-am scăpat pe ciment și era pe fata nu pe spate! Are folie telefonul! Aseară l-am băgat la încărcat..Incarca pana la 85% și după nu mai incarca! Am schimbat tripla nu incarca! Am fost la o prietena și la ea la fel! Încărcătorul meu incarca telefonul prietenei! Oare asa de tare sa fii fost căzătura sa nu îmi mai încarce bateria decât pana la 85%?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai limitat tu incărcarea bateriei la 85%. Majoritatea telefoanelor au asta.

| Mirela195 explică (pentru anonim_4396):

Îl am de 1 luna telefonul! Pana la căzătură a încărcat normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o funcție la Samsung sa reduci încărcarea pana la 85, ca să protejeze asa zisa baterie.