| gabriel2004o a întrebat:

Salut TPU!
Se mai merita sa repar un HUAWEI mate 10 pro?
Singura problema e ca e crăpat ecranul.
În rest, bateria are 87% health și tine bine incontinuare.
Vreau sa îl repar deoarece nu am foarte mulți bani iar repararea ecranului ar veni 300 de lei

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu folosesc un Mate 20 lite din 2019, si inca nu am de gand sa il las. Nu e cine stie ce, dar ma bazez pe el. O perioada mi-a redat clipuri sacadat, in rest nu se comporta ca un telefon vechi. Iar faptul ca are suport Google, e destul de important.
Daca tu te simti bine cu el, repara-l. Am reparat si eu un Huawei mai demult, pentru faptul ca imi era drag.

| gabriel2004o explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Acum nu știu
Părinții ma avertizează sa nu ma trezesc ca îl repar și mai tarziu sa vad ca nu mai merge
Ca are 5 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru gabriel2004o):

Cei care ti l repara iti dau garantie doar la display la alte piese nu, daca se va strica va fi alta piesa nu displayul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gabriel2004o):

Pai si sunt dispusi sa-ti ia unul nou (mai performant)?
Ca altfel, vorbesc aiurea.
Intr-adevar, daca merge ok cu tot cu crapatura aia, poate ar fi mai bine sa il utilizezi in continuare crapat, si sa iti iei altul peste vreun an.

| gabriel2004o explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa vad și pe Flip ce este și dacă nu e nimic bun atunci repar ecranul

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă în rest telefonul îți merge ok pentru tot ce ai nevoie, da, merită.

| Xox0 a răspuns:

Vinde-l pentru piese si-ti iei altul