| Badea_Mihai_1981 a întrebat:

Stie cineva cam cat ar costa sa imi schimb geamul de protectie si tuch-ul la un telefon vonino ego qs?
P.s.:Vad ca telefonul asa in mare functioneaza doar tuch-ul intr-un colt de jos nu mai merge credeti ca trebuie si ala schibat?

3 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

Pai problema e ca un ecran este 380 de lei pentru telefonul tau si il poti cumpara de la ei. Telefonul e 600 de lei si sa dai 400 de lei pe display nu prea merita, nu e o problema daca e crapat pe colt ecranul, ideea e ca mai bine iti mai aduni niste banuti pe langa aia 380 si iti iei alt telefon decat sa il repari pe asta, asa vad eu. Sper sa te ajute.

| Badea_Mihai_1981 explică (pentru Yuzoo):

Eu nu am spus display decat geamul de protectie...(display-ul nu are nimic
si cred ca si tuch-ul trebuie schimbat vad ca nu mai merge in partea stanga de jos...

| Yuzoo a răspuns:

Pai da, cu tot cu touch si display (touch fiind crapat si nu merge in colt) ar costa 380 de lei, si diplayul ajunge undeva la 100, eu pentru un amarat de Nokia 2730 classic, o caramiduta, doar ecranul era 50 de lei...La un ecran de touch screen iti dai seama cat este.