| 1Anonymous2 a întrebat:

sunt plecat din tara si am cartela Orange din Romania cu mine, o tin doar pentru internet, ieri un prieten mi-a incarcat-o cu 10 euro, din tara, si azi nu mai pot suna nu merge cartela, nici eu nu pot suna, nici pe mine, am pus-o in alt telefon la fel nu merge, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Cum activez serviciul Roaming dacă nu sunt în țară
Dacă eşti deja în străinătate şi nu ai activă o opțiune cu acces roaming, poţi solicita activarea unei opţiuni cu roaming din contul tău My Orange:

- dacă ai suficient credit în cont - secţiunea Opțiuni şi tarife - modificare opţiuni
- dacă nu ai suficient credit în cont - secţiunea Reîncărcare PrePay - unde vei putea realiza reîncărcarea contului cu opţiunea de roaming pe care o doreşti
Sau poți reîncărca direct cu opțiune cu roaming și pe Wi-Fi, plata cu cardul.

O altă posibilitate este de a ruga un prieten din țară să reîncarce direct pe numărul tău o opțiune cu roaming, de pe un abonament Orange, la *100# sau cumpărând în magazin o reîncărcare cu opțiune pentru numărul tău."
https://www.orange.ro/......-n-ar-7668

| Heavenonearth a răspuns:

Activează Roamingul cu *100#.Caută acolo.