| DAnc3 a întrebat:

telefonul pur si simplu nu-mi mai citeste cartela scrie "no sim card" am incercat si cu alte cartele si tot nu merge.Ce as putea face?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defect slotul SIM sad
Trebuie să mergi cu telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| DrTerrible a răspuns:

Sa mergi la un service cu el... daca imi spui modelul telefonului iti pot spune si cat te va costa aproximativ.

| DAnc3 explică (pentru DrTerrible):

Este un telefon Lenovo, si treaba nasoala e ca e probabil sa fie si un fake, care ar putea fi cauza?

| florin96ak47 a răspuns:

Il duci la garantie, iar daca nu ai la reparat, nu cred ca ar costa mai mult de 30 lei...