| ciucionut a întrebat:

Salut,TPU! Va rog sa cititi tot! E urgent! Mi-am cumpărat un Samsung Galaxy CORE 2 de la Altex.Dupa o luna s-a defectat (nu se mai deschidea si se incalzea ingrozitor).L-am dus la reparat.A fost ceva cu soft-ul cica.El a ajuns din nou in posesia mea si dupa încă ceva timp s-a stricat iar (tot aceleasi probleme).La reparat cu el. Dupa 2 săptămâni l-am primit.Cand sa il pornesc (de data asta in magazin) nu mergea.L-am dus iar.Ei bine, am crezut ca am scăpat...a mers timp de 2 luni...si s-a stricat IAR! Aceleasi probleme! Am zis ca e destul! M-am dus la ei si le-am cerut schimbarea produsului (stiind ca dupa 3 trimiteri in service se schimba sau se dau banii înapoi). Angajatul a zis ca nu se mai aplica legea asta.L-am întrebat "Atunci cum pot primi banii înapoi?".El a spus ca service-ul trebuie sa ordone schimbarea telefonului.L-am întrebat ce se întâmplă daca service-ul nu zice sa se schimbe si se tot strica si "repara" pana când expira garantia.El a zis "Asta e...ramai cu el stricat!".M-am calmat...l-am lăsat sa il repare...Ei...produsul a ajuns si de 2 luni tot merge...dar se incalzeste groaznic! La 30 minute navigare pe internet pe wireless se incalzeste si daca îl pui pe obraz nu îl poti tine 30 sec. pentru ca practic TE ARDE! Vreau sa îmi primesc banii înapoi si nu stiu ce sa fac! Va rog sa mă ajutati!

1 răspuns:
| KiNg26 a răspuns:

Normal la smartphone procesorul se incalseste din numarul de taskuri multe.Samsungul Core 2 nu are cooler pe procesor ceea ce face sa se incalzeasca mai repede ca alte telefoane.Sa nu mai zicem de jocuri, ele folosesc 100%procesorul. Poate fii incalzirea si din cauza bateriei. straight face