| JustRay1 a întrebat:

Vreau sa cumpar o tableta si am ajuns intr-un impas. Vreau sa cumpar una dintre tabletele Cosmote my tab sau Cosmote my mini tab. Chestia este ca nu stiu pe care sa o iau. Mai mult vreau sa o iau pentru jocuri, intenet, muzica, filme, mesenger, etc. Nu stiu care ar trebui sa o cumpar. Voi ce parere aveti. Mersi anticipat!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu este buna Cosmote My Tab pentru ca
- este mai mare, display TFT de 9.7 inch cu rezoluție 1024×768 pixeli
- banuiesc ca bateria tine mai mult pentru ca este dubla fata de la Cosmote My mini Tab
- ai si o camera mai performanta de 5 Mpx fata de Cosmote My mini Tab care are 2 Mpx. In rest sunt la fel la caracteristici.

| JustRay1 explică (pentru neluL):

Ca si caracteristici nu sunt la fel deoarece My tab are ram de 512 mb si My mini tab are rami de 1 gb si aici nu sunt eu hotarat la ce alegere sa fac.

| neluL a răspuns (pentru JustRay1):

Asa este dar My tab are si accelerator grafic PowerVR SGX 531 special pentru jocuri. O poti proba in magazinele cosmote si pe una si pe alta...sa-ti faci o idee.

| JustRay1 explică (pentru neluL):

Mda o sa ii fac o proba in magazin dar nu pot sa sta sa ma joc o ora ca sa imi fac idee cum ar merge dar este posibil sa intampin ceva probleme la jocuri din cauza ramilor? In rest nu prea as vede o alta problma.

| neluL a răspuns (pentru JustRay1):

DA, ai putea intampina probleme din cauza ramilor si mai ales LAG dar ma gandesc la acceleratorul grafic ca nu l-au montat degeaba big grin. Daca esti obisnuit cu rezolutie mica atunci poti alege cealalta tableta.Eu merg pe prima varianta My Tab datorita acceleratorului.

| JustRay1 explică (pentru neluL):

Si eu tot pe my tab mergeam dar aveam o nedumerire cu rami. Dar am sa o cumpar si o sa ad cum merge. Ms pentru ajutor. happy

| neluL a răspuns (pentru JustRay1):

Cu placere! bye, bye wave

| valentingb a răspuns:

Nu incape discutia de alegere. Daca vrei jocuri si filme, ai nevoie de un ecran mare, deci de My Tab. Tableta Mini e pentru internet mai mult, are ecranul mai mic, incarca totul mai repede. Nu neaparat mai bine. Dar un film nu poti vedea pe ea, pentru ca ai nevoie de microscop happy.