| Aleaida a întrebat:

Vreau să cumpar un telefon Samsung s9 de pe olx dar care este adus din UK. Am dubii tocmai din cauza aceasta că poate nu merge în Europa. Vânzătorul spune că merge în toate rețelele și acceptă și livrare cu verificare. O fi în regulă?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In UE e interzis prin lege ca o companie sa iți vândă un telefon care nu e liber.
Deci ar trebui sa fie liber.
Am auzit ca in România incă se practică asemenea mizerii. Ca o companie telefonică sa iți vândă un telefon care nu e liber. Ce JEGOȘI.

| thegambler a răspuns:

Cred ca e cam riscant sa il iei din UK, cu toate ca vanzatorul ar fi culmea sa spuna ca n-o sa mearga oriunde. Mai bine cauti pe olx, la jumate, elefant etc dar sa fie din Romania.