| Norbert97 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un S4 de pe eMAG dar as vrea sa il cumpar in RATE problema e ca nu stiu ce trebuie sa fac? am citit ceva pe site imi trebuie ceva copie de pe numele meu? Ca nu imi dau seama ce vor sau trebuie sa fac un card la eMAG? Am deja varsta de 18 ani. FUNDA!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua variante sa faci rate. fie folosesti un card de credit de la partenerii aceptati de ei, fie obtii un credit de la banca partenera. Scrie detalii pe site la ei.

In ambele cazuri trebuie sa fii salariat sau sa ai un alt venit legal si stabil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://www.emag.ro/info/finantare-in-rate-prin-ecredit

http://www.emag.ro/info/modalitati-de-plata-2

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai un loc de munca sau un venit stabil (pensie etc) care sa se incadreze in termeni lor nu vei primi, iti trebuie de la munca o cerere pentru acordarea imprumutului si o copie dupa buletin, comanzi, esti contactat telefonic de ei le dai niste date, apoi actele se intocmesc la sosirea curierului( daca te duci la un sediu eMAG trebuie sa mergi doar cu actele ce le-am precizat mai sus).

| Norbert97 explică (pentru anonim_4396):

Asta nu e nici o problema, fac contractul pe numele lui taicameu si se rezolva... deci ii trebuie lui taicameu o copie dupa buletin? Eu stiam ca ii trebuie doar adeverinta de salariu DAR daca il comand online si vreau in rate sa il fac adeverinta aia cum o fac? Unii imi spun ca o pot completa la ei pe site... nu stiu ce sa mai cred.

| Norbert97 explică (pentru anonim_4396):

Sau pot sa fac si asa? Gen comand telefonul si doresc sa ridic produsul din magazin dupa aia isi face tatal meu actele necesare si discutam acolo fata in fata ce trebuie facut pentru al lua in rate si cate luni trebuie platit? De exemplu cand vreau sa il comand si trebuie sa aleg Modalitate de plata: Presupun ca trebuie sa aleg Numerar sau ramburs sau cu cardul in showrom.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Norbert97):

Eu am facut totul telefonic(pe numele mamei) mi-au cerut o gramada de date de la ea de la munca pe care le compeltau ei acolo, apoi trebuia s astept o confirmare prin email, dupa aceea totul a fost semnat cand a venit curierul, trebuie neaparat sa fie ridicat de tatal tau...