| Chosmin27 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o nelămurire
Dețin 2 telefoane NOTE 8( 64GB achizitionat de la O2 Anglia liber de retea )SI NOTE 9 (512GB 8GB RAM achiziționat din SPANIA ORANGE LIBER DE RETEA )!
INTREBAREA MEA ESTE DE CE PE NOTE 8 AN UPGRADE DIN 25 FEB 2019 LA ANDROID PIE 9 IAR PE NOTR 9 SUNT INCA LA OREO?
multumesc frumos anticipat

7 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Salut, eu cred ca depinde si de tara, gen fiecare tara primește update in ordine sau ceva asemanator

Bula
| Bula a răspuns:

Update-urile se programeaza dupa criterii de prioritate stabilite de producator, la rand.
Ce s-ar intampla daca toata lumea s-ar apuca DEODATA de upgrade, care tine cateva zeci de minute?
Ar fi exact la fel, ca si cand o familie numeroasa ar fi nevoita sa mearga dimineata deodata la unicul WC din casa. big grin

| CarcotasulVesel a răspuns:

Producatorul face update-uri
producatorul distribuie update-uri
asta inseamna practic, ca trebuie sa faca update la fiecare model in parte, apoi sa mentina serverele de pe care se distribuie update-ul, update e destul de mare (2.5G+) moment in care s-ar putea sa puna telefoanele la coada ca sa nu supra-incarce reteaua si serverele lor

in orice caz, du-te la settings/about, ia modelul exact al telefonului si apoi cauta-l pe google urmat de:

update pie

| Chosmin27 explică:

Mersi frumos! Nu inteleg oridinea lor! De ce note 8 și nu note 9 primul este un nivel mai inalt

| Chosmin27 explică:

Modelul telefonului este:
SM-N960F
RF8KA2H4YJn

| Chosmin27 explică (pentru CarcotasulVesel):

SM-N960F
SM-N960F -RF8KA2H4YJN nu am reusit sa il gasesc pe google