| Dyana77 a întrebat:

Salut tuturor big grin Vreau să mă ajutați în legătura cu un aspect important. Aș vrea sa-mi achiziționez un telefon nou, pe care părinții mei îl vor plăti, dar problema constă în felul următor... nu știu ce telefon să aleg. Aș putea să mă încadrez până în suma de 2000-2300 de lei. Ajutor thinking

8 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Eu am un HTC desie 820 sunt multumit de el e elegant ecran urias 8 nuclee 2 gb de ram. Am dat 16 pe el tu poti sa iti cumperi un s5 cu banii de care dispui s5 e rezistent la apa are curcaria aia de heart rate monitor + ala de amprenta daca te fascineaza astea poti sa il iei insa mie mi se par inutile. Daca faci poze si selfie iti recomand HTC-ul meu are camera de 8 secuntara s5 are de 2 face bine si aia dar nu ca asta daca faci poze cu primara s5 e mai bun ca al meu eu am 13 ala are 16. Imi place la HTC-ul meu ca e elegant nu poti sa il compari cu s5 la aspect am versiunea alb cu albastru si e omg. Daca preferi sa asculti muzica ia HTC-ul are boom sounds si se aude surround calitate de prima mana nu se compara cu Samsung.
Imi place la HTC ca primesti mereu update-uri si iti asculta feedback-ul. uite aici cum arata tel meu https://besttricklab.files.wordpress.com/2014/12/iyv8xf7.jpg

si aici s5
http://telefoontabletreparatie.nl/wp-content/uploads/2014/11/35-1.jpg

Daca il cumperi cu banii jos iti recomand sa il iei dupa eMAG sau media galaxy flanco etc la Orange e mai scump

| Zedge a răspuns:

Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S5, Note 4.
Iphone 6 sau 6 Plus.
LG G3, G4.
HTC One M7, M8, M9, sau astepti pana in octombrie cand apare fenomenalul A9.
Sony Xperia Z2 sau Z3 ori variantele compact ale acestora.

Cam astea sunt cele mai bune modele de top in acest moment.
Cele mai bune sunt Iphone, Sony, HTC si LG.

| Dyana77 explică (pentru Zedge):

Mă gândeam la Huawei P8 varianta cu 64 bit

| Zedge a răspuns (pentru Dyana77):

E bun si ala daca iti place, nu bate Sony sau Iphone dar e bunicel.

| Dyana77 explică (pentru Zedge):

Ori Lenovo vibe X2

| Zedge a răspuns (pentru Dyana77):

Te-as sfatui P8 varianta mare adica nu lite e foarte buna si Lite e buna dar daca ai bani go for the big one.

| Dyana77 explică (pentru Zedge):

Mi-am achiziționat un Lenovo Vibe X2 și îmi place, se comportă bine, e bun și l-am luat la un preț super laughing Mulțumesc oricum pentru sfaturi! happy

| Zedge a răspuns (pentru Dyana77):

Buna alegere, sa-l stapanesti sanatoasa, poate revii cu niste impresii dupa vreo 2-3 luni de folosire.