| Krs_Krysty_1990 a întrebat:

Salut tuturor sunt nou aici pe TPU asa ca scuzati-ma daca postez unde nu trebuie.De curand mi-am luat o replica Iphone4 S este identica cu originalul l aspect dar totusi ramane replica....cand l-am luat l-am testat mergea foarte bine, adica vreau sa spun ca avea semnal full cu o cartela micro-sim cosmote...Ok am ajuns acasa am cumparat o cartela microsim pentru el am pus-o si ce sa vezi nu am semnal cartela o detecteaza dar sus la semnal arata doar puncte si scrie serviciu inexistent tin sa mentionez ca inainte de asta am intrat in Cydia in memory card si am sters cateva foldere inutile de akl poate fi asta problema? si daca da pot descarca acele foldere si sa le bag inapoi prin cablu de date? Va rog am are nevoie, singura problema este semnalul in rest functioneaza destul de bine pentru o replica(cartela care am cumparato este tot de cosmote)

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Nu cred ca are legatura niste foldere inutile cu semnalul... daca ai garantie la el du-l in service si nu te complica.