| ripper80 a întrebat:

Un prieten are un Samsung Galaxy S4 luat din Spania la mana a doua. Ia luat un microSIM si ii da mereu eroarea "Cartela sim nu a fost detectata" sau ceva de genul si trebuie sa dea restart la telefon. Ce poate sa faca sa nu ii mai dea eroarea asta?

1 răspuns:
| danculclaudiu a răspuns:

Intri în setări și accesezi memoria sau stocare și acolo trebuie sa găsești date despre card(formatare, etc) Mai poți întra în aplicația manager (file Explorer, es Explorer) iar dacă nu apar date despre card, înseamnă că formatul cardului nu este acceptat. Încearcă cu carduri acceptate de alte telefoane.