| FredFlintstone a întrebat:

Urmeaza sa imi fac abonament la o retea de telefonie mobila.
Pot plati integral suma celor 2 ani de abonament in prima zi de la semnarea acestuia? Mi-ar fi mult mai usor asa decat sa am grija abonamentului in fiecare luna. Multumesc!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți face așa: când vine prima factură, mergi la un automat de plată a facturilor și întroduci bani cât pentru 2 ani. Următoarele facturi vin dar vor fi cu minus.

Dar ce rost are să-i împrumuți tu pe cei de la rețeaua mobilă?

| anonimg a răspuns:

Integral nu se poate, pentru ca exista posibilitatea ca sa depasesti optiunea alocatat lunar.
Poti sa platesti in avans pentru cateva luni. Banii se vor scadea din facturile care vor veni, chiar si daca nu te vei incadra in optiunea abonamentului si vei depasi minutele/taficul de date alocate optiunii.
Daca aveai cont in banca, se putea ca facturile sa fie platite in mod automat direct din acel cont; iar tu primeai prin sms factura si confirmarea platii.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu cred că e o idee buna.De ce sa dai atâția bani, înainte? Poți face altceva cu banii. Oricum nici nu cred că se poate.Succes,oricum!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu-s ei prosti ca sa-ti dea posibilitatea unui pret fix, care sa nu-l poata mari cu lejeritate in fiecare luna, in functie de cursul valutar

| Evolution a răspuns:

Salut, da se poate, dar in schimb daca faci un cost suplimentar sau orice alt cost, va trebui sa platesti suplimentar.
Adica daca faci 1 leu cost suplimentar o luna, factura iti va veni de 1 leu.
Eu am abonament la DIGI de mobil si de TV prin satelit iar abonamentul de la TV prin satelit l-am platit integral pentru 1 an de zile si factura imi vine 0 lei la tv prin satelit si suma normala la abonamentul pentru mobil.

| claudiualin5 a răspuns:

Nu este posibil deoarece tu o sa plătești minutele pe care ti le da și aceste minute nu ti le da grămadă ci în fiecare luna

| FredFlintstone explică (pentru claudiualin5):

Sunt minute nelimitate big grin