| xvxxnnns a întrebat:

Salut vreau să îmi achiziționez un telefon și nu stiu care dintre ele să aleg, adică care ar fii mai bun Huawei P8Lite sau Huawei ascend P7? va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| SweetGirl1303 a răspuns:

Dupa parerea mea si a multora mai bun e huawaii p7, cu toate ca e scump si asta se stie ca mereu lucrurile mai sumpe sunt si bune, dar nu e o mare diferenta intre ele in afara de camera foto, unde este mai mare la p7, durata bateriei, am auzit ca dureaza foarte mult bateria, si huawaii p7 este mult mai usor ca huawai p8 lite. un mic dezavantaj ar fi capacul de la baterie, care este lucios si daca nu folosesti o husa se poate zgaria foarte repede, dar alegerea o faci tu, eu doar ti am dat un sfat. O zi buna in continuare si in caz ca-l vei cumpara sa-l stapanesti sanatos!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe Ascend P7, ai rezolutie mai mare decat p8, o baterie mai mare si o camera frontala mai mare.

Dezavantajul este ca ruleaza kitkat pe cand p8 are lollipop. In rest sunt asemanatoare ca performante.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7201&idPhone2=6124

| ANDA135 a răspuns:

Iti recomand cu incredere Huawei ascend P7

| ivangorobet a răspuns:

Ma frate dintre astea doua e mai bun p7 dar nu-ti consiliu sa iti cumperi Huawei deoarece dupa 2-3 luni se va strica sistemul android si daca il vrei repara se va strica din nou.asa sunt facute huaweiurile am avut si eu unul p7 si l-am reparat 3 ori si s-a stricat. mai bine iti cumperi un Samsung galaxy core plus coasta mai eftin si e foarte bun. sau daca ai bani iti ei un iphone 5s. sper ca te-am ajutat. funda (:?