| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon si am de ales intre Samsung J7 2017 si Huawei Mate 10 Lite.Pe care mi l-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pentru 300 lei în plus Huawei are și face o grămadă de lucruri în plus, uie aici:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=8857&idPhone1=8675

11 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

La o comparatie rapida Huawei Mate 10 lite e peste Samsung J7, camera mai mare, memorie mai mare, insa eu unul nu sunt fan Huawei nu imi place meniul, merg pe Samsung.

| M4RK a răspuns:

Mai bine iti cumperi A5 2017

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Huawei 100%. Samsung la un moment dat se mișcă greu. Cele mai nasoale telefoane. Încearcă Huawei și nu vei rămâne dezamagita

| Diavolo18 a răspuns:

Salut. Iti recomand J7 2017. Eu am acest telefon si merge foarte bine. Sunt foarte surprins de baterie ca tine foarte mult.

| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! In mod normal depinde pentru ce il folosesti, dar acum Huawei Mate 10 lite este mai bun in toate aspectele in afara de baterie(Huawei:3340mAh care nu e asa de bun si J7:3600mAh care este buna bateria)
In tradevar, Huawei este putin mai scump, nu cu mult dar isi merita bani(J7: vreo €230 si Huawei: €280)
Huawei are un display mai mare si cu o resolutie mai buna(J7:1080 x 1920 ai Huawei:1080 x 2160)
Ca si memorie, Huawei ai mai multi GB(4GB Ram, poti sa iti cumperi Huawei si sa iti dea memorie internala 64GB, si poti sa cumperi un microSD cum 256GB)
Camera de la Huawei are 16MP pe cand j7 are doar 13(plus ca Huawei are si alte posibilitati la camera)
Eu iti reclmand sa iti cumperi Huawei, chiar daca e putin mai scump, pentru ca chiar isi merita bani
Daca ai mai multe intrebari, contacteaza ma