| x2gk9r a întrebat:

Salut… vreau si eu un sfat serios
Folosesc iphone de ceva timp e ok dar cateodata se incalzeste si e si din cauza husei, azi era putin cald in camera si o inceput sa se incalzeasca aiurea fara motiv nu tare incet si pe mine asta ma deranjeaza ca ce tel am avut eu nu sau incalzit asa
va rog cei care folositi iphone sfaturi sa stiu si eu nu sa imi mai bat capul aiurea fara motiv va rog din suflet…

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunsul meu il stii deja, nu il mai scriu happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai sunt ce au fost acum cativa ani. Nu esti primul care se vaita de asemenea probleme. Nu inteleg de ce preferati acest telefon.

| relian a răspuns:

Nuti mai bate capu fara motiv, exact cum ai spus. Daca e ceva, telefonul se va inchide singur, adica daca se incalzeste mai mult decat trebuie.Nu se incalzeste din cauza husei, se incalzeste atunci cand este la incarcat, dar nu totdeauna si cine il folosesti intens.La mine nu sa incalzit niciodata, nici cand e la incarcat si nici cand in folosesc.De folosit,nul folosesc niciodata f intens, nu am pentru ce. Daca tu rulezi video, jocuri si ce mai faci pe el, normal ca se incalzeste.Dar daca e sa fie peste limita, se inchide el singur sa se protejeze, iti da si mesaj in sensul asta.

| x2gk9r explică (pentru relian):

Uite de ex acum mis cu husa si in camera mea e racoare si e normal probabil din cauza husei am folosit 2 zile tel fara husa si sa incalzit un pic in rest ok…

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde cat de mult folosesti telefonul zilnic. Si eu am Iphone si nu mi se incalzeste. Am si husa pe el. Un Iphone nu e facut sa te joci pe el, mai mult de 1-2 ore in continuu.

| x2gk9r explică (pentru StoicAnalysis):

Uite acum sunt cu husa si la mine in camera e racoare si nu e cald de loc dar nu stiu cand e caldura caldura se incalzeste probabil si din cauza husei
l-am folosit 2 zile fara husa si a fost mai ok

| Xox0 a răspuns:

Folosești fast charging?

| relian a răspuns (pentru Xox0):

Eu folosesc fast charger, niciodata nu sa incalzit telefonul, chiar daca am vorbit pe el si 1-2 ore.Mai vorbesc asa pe whatsaap, in rest nul solicit cine stie ce.Il am de cand aparu, adica demai bine de 1 an si starea bateriei arata 100% inca laughing.
Nu sa incalzit, cum am spus nici vara, au fost aici vara calduri de peste 40 zi de zi timp de 2 luni, am mers pe afara destul timp.

Dar nu stiu de ce unia is fac asa probleme din nimic.Sa il foloseasca asa cum e, oricum telefonul da mesaj daca se incalzeste mai mult decat trebuie si apoi se stinge automat.Eu am luat pe ala 14 pro, nici o problema, merge struna de vioara laughing telefon adevarat.Acum, cine stie ce rebuturi mai aduc aia prin Ro, asa am inteles, ca acolo se aduc toate produsele mai slab calitativ.

| Xox0 a răspuns (pentru relian):

Da, cine stie.
Cu toate astea daca pot sa intreb: cum de dumitale ai bateria de la telefon inca buna? Recent mi-am luat unul nou si imi este frica sa nu-i stric bateria. Cica astea cu lithium trebuiesc incarcate de pe la 20% pana pe la 80%. A, si folosit incarcator de 5W. Am schimbat si asta.

| relian a răspuns (pentru Xox0):

Am luat telefonul inainte de craciun in 2022. Am incarcator de la Apple, cit e 18 sau 20 wat.Il incarc cand se nimereste, adica si cand e sa zic 30% si cand e 10% si e pe rosu, in general seara il incarc.
Eu nu-s prapastios, sa stau sa verific tot timpul cit o fi bateria sau daca se uncalzeste.Am tot vazut pe auci ce intreaba unia, referitor la barerie si zic hai sa ma uit si eu de curiozitate.Ma uit acum iar, stai nitel ca revin. Ok zice 100%? scrie ca procentu asta arata cum e bateria acu, comparativ cu atunci cund era noua.
Telefonu e luat de aici din SUA.Inainte stiu ca se mai incalzea cand puneam la incarcat, dar nu mereu iPhone 6S, asta cel am 14 Pro deloc nu se incalzeste.

Bateria mea este buna, pentru ca toate bateriile is bune, tu spui sa nu o struci, dar nu ai ce strica, doar se reduc ciclurile de incarcare daca folosesti telef intens.Eu folosesc telef f putin, pe internet intru numa pe PC, de vorbit rar si numa daca am ceva anume.Cu mama ce vorb pe ehatsapp dar odata la saptamana sau doua saptamini.

Bateria se duce daca folosesti f intens, dar nu se strica.Eu incarc pana la 100% si nu tin cont min 20 si alte povesti.
Daca sa zic vad bateria seara ca e la 20 sau 30% stiu ca dim merg la munca, bag la incarcat.
Daca vad 10% bag indiferent ca merg sau nu undeva.Cind vorb cu mama se descarca si sub 10%.
Nu ma iau dupa povesti.Incarci si la 90% daca asa ai tu chef, nu afecteaza cu nimic telefonul sau bateria.

La masina am baterie de vreo 8 ani, cel mai mult m-a tinut o baterie 12 ani, asta ca am omorito eu, am mers cu alternatoru zero, doar pe baterie si am omorito. Fusese a doua oara, prima o tinusem 3 luni fara sa pornesc deloc.

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Da

| x2gk9r explică (pentru Xox0):

Eu nu pot sa cred ca un iphone nu se poate incalzi, orice iphone iti dai seama
al tau se incalzeste?

| Xox0 a răspuns (pentru relian):

Mulțumesc frumos!

| Xox0 a răspuns (pentru x2gk9r):

Când folosesc intens telefonul. În rest e OK.

| Ilovedinero a răspuns:

Scoți/schimbi husa si are anumite aplicatii de ventilatie care tin temperatura telefonului normala.

| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Vezi poate bubuie ca petarda daca zici ca se incinge asa fara sa faci ceva solicitant pe el