| x2gk9r a întrebat:

Salut…as vrea un sfat va rog frumos.
Folosesc iphone 12 si unii zic ca e k si nu i se incalzeste rau etc.dar eu m-am gandit oare nu se incalzeste si din cauza caldurii din camera pentru ca folosesc soba si pe langa asta am si o husa cam groasa si vreau sa o schimb…
De ex :azi era cald rau in camera la mine, am inregistrat ecranul de 16:23 de minute si cand am oprit filmarea era cald si se bloca efectiv pana ce am dat o repornire si si-a revenit,
sfaturi va rog din suflet?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți mai zic de Android? Sau tot nu vrei să recunoști?

| DaniTIRB a răspuns:

1. Cand este ff cald, da-ti husa jos si tine-l bine in mana sa nu il spargi.
2. Incearca sa eviti hard-taskingul ca sa nu se mai incinga asa de rau.
3. Da-ti un factory reset, asta doar daca ti-ai salvat toate fisierele importante! (le poti muta si pe iCloud).

Nu am cum sa iti dau prea multe sfaturi. Ca sa iti spunem solutia exacta, avem nevoie ca tu sa conectezi telefonul la un laptop. Daca nu ai, du-te la un prieten si roaga-l sa isi instaleze 3uTools si transmite toate informatiile care apar acolo pe TPU ca sa te putem ajuta.
De asemenea, si eu personal am un iPhone 12. Mi se incinge doar cand fac gaming pe Call of Duty, Roblox sau alte jocuri mai intensive, dar in niciun caz in care sa faca thermal throttling (telefonul sa inceapa sa mearga ff greu ca sa nu mai produca caldura pentru a nu se arde).

| x2gk9r explică (pentru DaniTIRB):

Gen dupa ce am oprit inregistrarea dupa cand am iesit din insta o inceput totul sa mearga greu si era cald si cand am dat repornire si a revenit…