| Jipa95 a întrebat:

Acum aprox. 7 luni m-am portat cu nr. de telefon mobil in reteaua telekom, iar de atunci nu prea sunt multumit de calitatea serviciilor ( semnal de proasta calitate / viteza net ), si as vrea sa reliziez contractul. Ideea este ca atunci am primit si un telefon gratis ( J3 2017 ). Daca reziliez contractul trebuie sa platesc integral telefonul care mi s-a oferit?
2. Trebuie platita o clauza de reziliere?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Recomandat ar fi sa ramai la furnizorul de servicii pana expira contractul.
In egala masura, te vei asigura ca acesta nu va fi reinnoit din oficiu de Telekom (trebuie sa le pui in vedere spre sfarsitul perioadei de abonament ca nu vrei sa mai folosesti serviciile lor pe viitor).
Astfel, ramai si cu telefonul si poti alege orice alt operator de telefonie mobila doresti.

| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa platesti abonamentul pana la sfarsitul perioadei contractuale.