| Alex628 a întrebat:

Salut TPU! Acum o săptămână și ceva mi-am portat numărul la digi, iar după 3 zile am constatat că nu am semnal, acum 2 zile am fost să cer reziliere contract și că vreau să-mi portez numărul la telekom, am întrebat dacă mai trebuie să plătesc vreau taxa sau ceva iar ei mi-au spus că pot merge liniștit să mi-l portez, mi-au dat codul de client (fără sa mai completez ceva) și am fost să mi-l portez... acum, întrebarea mea este, mai trebuie sa plătesc ceva sau când mi se va porta numărul că încă nu s-a portat?!

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic la portare, din contra, ar trebui ca ei sa iti dea un bonus ceva ca ti-ai portat numarul la ei. Dar asta daca ti-ai platit toate darile la facturile din urma.

| Alex628 explică (pentru slayer09):

Ma refeream dacă mai trebuie să plătesc ceva la digi dacă le-am spus că vreau să reziliez contractul de la ei, că facturi de la ei nu am avut, l-am făcut abia acum o săptămână și ceva dar nu sunt mulțumit de servicii...

| slayer09 a răspuns (pentru Alex628):

Nu mai trebuie sa platesti nimic, chiar in lege spune ca ai dreptul ca in 14 zile sa reziliezi contractul fara probleme si fara a plati ceva.

| Alex628 explică (pentru slayer09):

Mulțumesc pentru răspuns!