| ajutorlaoriceora a întrebat:

Salutare.Am un Allview x1 soul.cei de la Allview nu au facut un update pentru android.as fi recunoscator daca as putea primi ajutor.se poate pune de catre altcineva alt android? Afecteaza ceva? Ce sfat imi dati? Dau funda ✌

Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Daca nu sunt update-uri oficiale de la Allview atunci ghinionul tau ca trebuie sa ramai la versiunea curenta care o ai, de pus alt android sa u sa faci modificari la sistemul de operare nu iti recomand deoarece il poti deregla serios. Pana la urma pentru ce ai nevoie de update pe mine unul nu m-ar deranja eu ma bucur sa meraga telefonul bine sa ma tina bateria si sa nu am probleme cu el, bine eu nici nu prea sunt fan al jocurilor pe telefon deci nu prea am nevoie de update pentru a juca jocuri mai noi.

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,
Nu sunt android-uri mai mari de 4.2 care sa fie compatibile cu X1 Soul. Chiar si custom rom-urile sunt tot pana la 4.2.

Nu iti recomand sa pui versiuni mai mari. In cazul in care vrei sa schimbi ceva la OS poti folosi CyanogenMod 11 care s-a dovedit a fi foarte stabil (si asta tot 4.2 este)

| tdy a răspuns:

Daca nu este nici macar pe cyanogen mod android m-ai mare sfatyl meu este sa nu schimbi nimic. din propria experienta pot aparea erorori sau de cele m-ai multe ori o autonomie a bateriei mult m-ai slaba sau semnal naspa deci nu s-ar merita.

| ajutorlaoriceora explică:

Si cu cyanogen ala cum se lucreaza?