| mindyabusiness a întrebat:

am un telefon Allview p5 life. s-a spus ca in anul 2015 va primi update la versiunea 5.0 lollipop. eu inca n-am facut rost de update-ul acela. VA ROG MULT, ORICE SFAT DESPRE CUM AS PUTEA SA IL UPDATEZ LA VERSIUNEA 5.0?!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intri in setari, (nu mai tin bine minte ca eu am facut actualizarea mai demult), ai undeva crearea unei copii de rezerva si o faci pe un card SD. Apoi cauti Actualizari sistem si dai Verificare versiune noua. Si apoi dai Update. Atentie sa nu uiti backup-ul (copia de rezerva)! Telefonul sa fie incarcat la maxim si sa fie cuplat la incarcator.