| Daniel223 a întrebat:

Salutare, am un BlackBerry 8800 cu urmatoarea problema: Imi indica o baterie taiata, cu o dunga rosie! Am m-ai intrat pe forumuri si am inteles ca cei de la BlackBerry folosesc un sistem mai complex, ceva gen: daca bateria isi pierde din proprietati, iti apare semnul ce imi apare si mie (o baterie taiata cu o dunga rosie), treaba e ca nici o alta baterie nu porneste, chiar daca are aceleasi trasaturi din simplul motiv ca nu e compatibila. Asa ca imi voi cumpara o baterie compatibila, dar oare va merge in continuare? Pana atunci vreau sa stiu mai multe ce si cum? De ce? Oare acest semn mai apare si din alte motive? E cineva in masura sa vina cu raspunsuri?

1 răspuns:
| Vlad_Tepes_1983 a răspuns:

Mai intai te duci la un service, ei iti pot explica. Daca trebuie sa cumperi o baterie noua cumpara o baterie originala de la firma de la care ai cartela sau de la service.