| .::CyBeR::. a întrebat:

Salutare. Am un Nokia N8 pe care l-am achizitionat acum 2 saptamani,bateria aproape ca era pe 0, nu am reusit sa-l aprind decat prin incarcator sau cablu USB,am umblat un minut pe telefon apoi s-a stins si nu s-a mai aprins. Am incercat sa incarc bateria dar fara succes,am incercat sa incarc bateria la fire dar nimic,am incercat sa-i fac downgrade de la Symbian Belle la Anna dar fara succes. Aveti alte sfaturi?
P.S : Am incercat cu Pheonix + "dead usb mode" dar fara succes,incepe procesul apoi imi spune "Waiting for USB" si atat, nimic mai mult. Eu tind sa cred ca bateria este moarta din toate punctele de vedere.

Răspuns Câştigător
| Baciu_Serban_1995 a răspuns:

Buna. eu unul resoftez telefoane Nokia de multa vreme. si nu trebuie sa faci niciodata "downgrade" pentru ca vei strica de tot telefonul. sfatul meu e sa faci rost de o baterie si sa incerci sa vezi daca se aprinde. daca vei mai avea nevoie de sfaturi in legatura cu Nokia nu ezita sa ma intrebiwinking

| .::CyBeR::. explică (pentru Baciu_Serban_1995):

Ok,multumesc de sfat.
Dar din cate am inteles Belle are cateva probleme, cum ar fi : bateria se descarca foarte repede, ingheata din senin si camera nu mai are acea calitate ca pe Symbian Anna.
P.S: Da-mi te rog o adresa de mess sau facebook ca sa putem comunica mai usor in caz de ceva.

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Presupun ca ai luat telefonul "la combinatie". Tinzi sa crezi corect, bateria este, intr-adevar, moarta... insa roaga-te sa fie problematica doar bateria.

| .::CyBeR::. explică (pentru Ronnix):

Da,ai dreptate in legatura cu, combinatia dar m-am asigurat sa nu fie vreo teapa sau ceva de genu'. Ceea ce ma intriga este faptul ca incarcatorul folosit pentru baterie, normal se incalzea in procesul de incarcare(asta la alte baterii) dar la bateria de la N8 nu se incalzeste deci nu incarca adica bateria este buna de aruncat.

| davidtm a răspuns:

Nokile is rezistente.dar cele mai proaste.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Bateria are probleme!
Du-te la service!