| maphiotul a întrebat:

Salutare!
Care ma puteti ajuta?
Nu mai gasesc nicaieri setarea, o cască bluetooth conectata la telefonul meu Samsung pentru a imi spune in cască numele apelantului.
Mi-ar fi de mare ajutor daca stiti careva, am cautat peste tot.
Mersii.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In casca Bluetooth se aude ceea ce s-ar auzi si in casca /difuzorul telefonului.
Pentru a auzi numele apelantului trebuie sa ai o aplicatie de "citire cu voce" instalata pe telefon, care sa pronunte cu voce inclusiv numele apelantului.
Nu pe orice telefon se pot instala asemenea aplicatii.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Spune-mi te rog cum i zice la aplicatie.
Pe telefonul meu sigur merge.
Sau trebuie rootat?

| maphiotul explică (pentru Bula):

Eu din cate tin minte mai demult am setat de undeva din telefon

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Vezi la setarile vocii si la lista contactelor.

| Wr3nch a răspuns (pentru maphiotul):

Descarca aplicatia de telefon de la google si ai chiar jos la setari anunță id apelant

| maphiotul explică (pentru Wr3nch):

Da ziceti fratilor si care aplicatie ca nu stiulaughing

| maphiotul explică (pentru Wr3nch):

?

| maphiotul explică (pentru Bula):

Care e aplicatia de citire de voce?

| maphiotul explică (pentru Wr3nch):

Aoleo are peste 1 miliard de descarcari! laughing
Imi poti spune te rog ce intrebuintari mai are aplicatia de e asa descarcata?

| maphiotul explică (pentru Wr3nch):

Oricum,cred ca am gresit eu intrebarea initiala.
E vorba de o casca hands free nu castile clasice bluetooth.
Pentru ca am gasit setarea pana la urma, dar imi spune numele apelantului doar dsca sunt conectat cu caștile. daca sunt cu hands free-ul imi spune numele doar in speakerul telefonului.
Sper ca m-am exprimat bine happy

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Seteaza-ti Bluetoot-ul sa transmita TOATE vocile si la casti!

| maphiotul explică (pentru Bula):

Daca imi zici si cum, jur ca o fac laughing

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Daca-ti aduci telefonul, iti arat.
In lipsa, sapa tu, ca esti destept.
Daca nu reusesti, atunci intreaba copii! Tineretul le stie mai bine. big grin

| maphiotul explică (pentru Bula):

Da am săpat omule de am rupt coada la sapă.
Crede-ma ca nu gasesc.
Reține, am Samsung nu Aifăn