| raul93 a întrebat:

Salutare,

Ce imi recomandati intre un telefon Samsung Galaxy S6 Edge Plus si un Allview X4 Soul Extreme?

13 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

S6 Edge Plus fara discutii.

| Vvistula a răspuns:

Samsung... ce intrebare e asta, sa nu mai vorbesc ca eu am un Samsung s6 edge plus si stiu ce zic

| GPA a răspuns:

Gândește-te că, compari un produs romanesc cu unul chinezesc. Logic Galaxy S6 edge plus de la "cer la pământ".
Samsung este pe primul loc, urmat de Apple.
Alege s6-le cu încredere. Niciodată nu am admirat produsele românești.

| Mihai1810 a răspuns (pentru GPA):

Care produse romanesti? Allview=chinezarii facute pe vapor in drum spre Romania.

| andreia67 a răspuns (pentru GPA):

La Allview singurul lucru romanesc e brandul si cel mult traducerea softului din engleza. In rest e o chinezarie ordinara. Samsung e marca coreeana iar telefoanele sunt fabricate in Vietnam nu in China. Huawei sunt tot chinezesti dar sunt firma serioasa. Cat despre update de soft promis la Allview si alte marci de genul eu nu m-as baza prea mult.

| Mihai1810 a răspuns:

Clar Samsung, Allview sunt niste stift-uri.

| OnePiece a răspuns:

X4 Soul Xtreme, sincer.

Are performante mai bune si un update promis la Oreo. Camera este de 20MP pe partea frontala cu o diafragma buna. Si procesorul e OK, Helio P25, mai bun decat pe Samsung.

Samsung-ul ala e vechi de 2 ani si nu prea mai are suport software.

| OnePiece a răspuns:

Oricum amandoua sunt niste chinezarii de telefoane overpriced. Eu mi-as lua asta la juma' de pret:
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_757529.html?wid=4

Xiaomi Mi A1. Le face praf pe amandoua la calitatea camerei si are un procesor mai bun. De asemenea, dispune de capacitatea de a filma 4K, si are un ecran de 5'5'' 1080p.

| vioreld a răspuns:

Allview, avand in vedere ca sunt romanesti, sunt telefoane foarte bune. Ating performantele propuse, dar au un mare minus: bateriile. Toata lumea se plange de acest lucru la Allview. Investesc foarte mult in tehnologia telefonului, in marketing, dar nimeni nu intelege de ce nu o face si la baterie.

| DoarStefan a răspuns:

Ambele

| raul93 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi happy eram in dubii legate de performantele camerelor foto/video si a dimensiunii ecranului.

Vvistula daca deti acest telefon imi poti spune te rog frumos daca in timpul unor concerte filmezi, pe partea audio se aude bine acea inregistrare. Ma intereseaza deoarece sunt foarte mult plecat pe la concerte.

| Vvistula a răspuns (pentru raul93):

Da, se aude foarte bine, am filmat la cateva concerte si chiar se aude bine, oricum sunt sigur ca un Allview nu o sa inregistreze la fel de bine ca un s6.

| Modroganmatei a răspuns:

Eu iti recomand din experienta S6 Edge. Are un aspect fin si componente foarte bune. Chiar daca este mai mic la marime, ar fi cea mai inteleapta alegere. Samsung este renumit mai ales prin faptul ca bateriile lor dureaza mult, iar la Allview, bateria nu este punctul lor forte. Sper ca te.am ajutat big grin