| ghicumatei a întrebat:

De curand am descarcat o aplicatie pentru screen recording pe un Orange rono cu android 4.4.2 dar atunci cand am dorit sa o rulez a aparut un mesaj informativ care spunea ca trebuie sa rootez telefonul. Dupa ce m-am informat am aflat ca rootul iti ofera multe beneficii. In fine nu vreau sa ma lungesc deci intrebarea mea pentru voi este: Cum pot roota telefonul meu?
P.S: Daca se poate asi dori sa nu imi dati linkuri cu tutoriale cu rooturi facute de pe PC pentru ca PCul meu e stricat. Si va rog sa va abtineti de la raspinsuri gen: "Du-te la un specialist"

Răspuns Câştigător
| BandOfHorses a răspuns:

In romana nu prea gasesti tutorial care sa iti explice fix cum trebuie. Pe youtube este singurul mod unde gasesti tutoriale pe care le poti vizualiza exact si nu trebuie sa stii limbi straine doar urmezi pasii. Incearca acest site: http://www.android.gs/root-any-android-based-device/.

2 răspunsuri:
| gabby_8867 a răspuns:

Pai in primul rand pierzi garantia, in al doilea rand poti cauta pe net cum se face un root, dar stiu sigur ca iti trebuie SuperUser in telefon

| ghicumatei explică (pentru gabby_8867):

Tocmai de asta am pus intrebare aici: pentru ca am cautat peste tot si tutorialele erau cam vagi