| KingMojo a întrebat:

Salutare, detin un Samsung s6 si am o problema cu el. Dupa ce imi adaug amprenta si il deblochez cu amprenta de cateva ori, imi apare" Senzorul de amprente nu raspunde". Sa-i schimb butonul sau sa fie o problema din soft?

8 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Este de la ROM (deci da de la soft). Cauta la Apps ceva cu Fingerprint (daca ai nu toate au) si da-i CLEAR DATA, CLEAR CACHE

| KingMojo explică (pentru Bogdan70001):

Nu am. cum pot rezolva problema?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru KingMojo):

Salveaza tot in Samsung Cloud si da-i reset. Daca esti sigur ca nu gasesti nimic cu Fingerpint la Apps

| KingMojo explică (pentru Bogdan70001):

Am facut asta si nu merge

| Bogdan70001 a răspuns (pentru KingMojo):

Atunci este problema hardware.Trebuie sa te duci intr-un service sa-ti schimbe cititorul de amprenta

| elena97890 a răspuns:

Inainte de a inregistra amprenta sterge butonul si degetul, telefonul nu are nimic, eu am s8 si mi s-a intamplat de multe ori, nu esti singurul

| Albu_Georgiana_2000 a răspuns:

Telefonul e bine! Si al meu face la fel! Daca ai degetul murdar, ud sau transpirat nu iti mai recunoaște amprenta

| KingMojo explică:

Si dupa ce scrie "senzorul de amprente nu raspunde" trebuie neaparat sa-l repornesc ca sa pot dezactiva amprenta