| lunetistulnr1 a întrebat:

Salutare!
Ieri mi-a cazut telefonul (Iphone 6) si s-a rupt mufa de la baterie si i s-a spart rau display-ul(geam+tuch fisurat). Astazi i-am cumparat si display si baterie,toate bune, le-am montat si cand l-am aprins a boot-at doar pana la logo-ul Apple si de atunci isi da reboot incontinuu dar doar pana la logo neintrand in meniu.
Stie cineva sau a mai patit asa ceva?
Tind sa cred ca nu e problema de la placa de baza.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Careva componenta nu face perfect contact, ceea ce duce la resetare in timpul auto-testarii.
Trebuie demontat si apoi remontat.

Evident, bateria se scoate prima data si se conecteaza inapoi ultima data, dupa verificare vizuala minutioasa.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu ai conectat bine unul din cei 4 conectori de la display.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da,am avut aceeasi problema si pe un telefon cu Android. Dupa ce i-au montat ecranul in service se bloca in ecranul cu logo-ul si acolo ramanea.Din fericire (pe Android) am reusit sa flash-uiesc un Custom Recovery (TWRP) si de acolo i-am facut o resoftare si dupa totul a mers ok, dar la iPhone-uri chiar nu stiu cum merge treaba.Trebuie sa-l duci intr-un service, DINOU