| Andrree a întrebat:

Salutare!
Mi-am cumpărat de curând un Samsung Galaxy S4 de pe Olx, codat pe Orange. Înainte să îl duc la decodat funcționa perfect. După ce l-am luat de la service şi am băgat cartela în el a început să se restarteze brusc, fără motiv, când îmi era lumea mai dragă, ca să zic aşa, şi e foarte frustrant.
Întrebarea mea e: care poate fi cauza?
Să fie de la baterie sau de la soft?
Şi nu-mi sugerați varianta cu service-ul că momentan nu-mi mai permit să-l duc iar la service. sad
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este o eroare de soft ( probabil că l-au resoftat, incorect, când l-ai dus la Service )...

Eventual îl duci la ALT Service ( dacă NU ai Garanţie pe "lucrare" ) deoarece NU cred că te poţi descurca să-l resoftezi singură sad

Toate cele bune.

| express11 a răspuns:

Normal se da garantie la lucrare. daca nu vrei sa-l duci la service, ramai cu el asa.

| XDeDeX a răspuns:

Buna poti incerca sa il resoftezi acasa (daca stii) bateria nu cred ca ar fi pentru ca nu s-ar restartat s-ar oprii

| Andrree explică:

Ideea e că am vorbit cu tipul de la service prin mesaje, i-am spus de problema asta şi m-a întrebat dacă se şi încălzeşte, i-am spus că da şi mi-a spus că e posibil să fie de la placa de bază. Are dreptate? Sau încearcă doar să se absolve de vină?